خرید آپارتمان در تهران

در این مقاله میخواهیم در مورد خرید آپارتمان در تهران اطلاعات لازم را در اختیار خوانندگان قرار دهیم، امیدواریم خواندن این مطلب برای شما مفید باشد لطفا تا پایان ما را همراهی کنید.

شماره تماس

خرید آپارتمان در کلان شهری مثل تهران پیچیدگی های خاص خود را دارد زیرا با توجه به نوسانات بازار مسکن باید بتوان با هوشمندی و مشورت با یک مشاور املاک معتمد مناسب ترین گزینه را برای خرید انتخاب کرد.

برای خرید آپارتمان در تهران لازم است نکاتی را به شما یادآوری کنیم که میتوانید با رعایت آن ها آپارتمان مناسب را خریداری کنید و از خرید خود احساس رضایت و آرامش کنید.

قبل از خرید آپارتمان در مورد محله ی مورد نظر تحقیقات لازم را به عمل آورید، موقعیت خانه را درون کوچه، و همچنین کوچه را از لحاظ عرض بررسی کنید تا در آینده برای عبور و مرور و اسباب کشی مشکلی نداشته باشید.

نحوه خرید آپارتمان در تهران

همچنین شلوغی کوچه را نیز بررسی کنید ممکن است به خاطر وجود رستوران و یا ساختمان پزشکان درون کوچه مجبور به تحمل شلوغی و سر و صدای زیادی شوید.

حضور همسایه های خوب نقش بسیار مهمی در انتخاب خانه دارد، البته که امروزه ارتباطات نسبت به گذشته محدود تر شده اما باز هم نمی توان نقش همسایه ی خوب را نا دیده گرفت.

در ادامه خواهیم خواند :

داشتن همسایه خوب نقش موثری در آرامش داشتن در خانه دارد پس بهتر است هنگام بازدید از ملک از خود همسایه ها این مورد را بپرسید که آیا محله به اندازه ی کافی آرام است یا خیر؟

قطعا هدف از خرید خانه داشتن آسایش و آرامش است و برای رسیدن به این آرامش باید میزان شلوغی محله، خیابان و کوچه و یا مجتمع را در نظر بگیرید.

اگر چه مرکز شهر ها از لحاظ دسترسی به امکانات در وضعیت بهتری قرار دارند اما باید بدانید شلوغ بودن این قسمت از شهرها ممکن است مخل آسایش شما شود.

 همچنین همسایگی با بیمارستان ها، مدارس، مراکز تجاری، مراکز دولتی ممکن است باعث تشدید شلوغی ها و بر هم خوردن آرامش شما شود. پس قبل از خرید خانه در تهران حتما این موارد را به خاطر داشته باشید.

امکانات رفاهی یکی از تاثیرگذارترین عوامل خرید خانه در تهران است. هرچقدر که یک خانه دارای امکانات رفاهی بیشتر باشد و محله ای که خانه در آن قرار دارد دسترسی بیشتری به سوپر مارکت ها، بیمارستان، مراکز تفریحی، نانوایی و یا … داشته باشد شما نیز احساس راحتی بیشتری خواهید داشت.

اگر شما جزو کسانی هستید که مدام در رفت و آمد هستید و نیازمند استفاده از حمل و نقل عمومی هستید حتما هنگام خرید خانه موقعیت آن را از لحاظ دسترسی به حمل و نقل عمومی بررسی کنید. 

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی حتی برای کسانی که از خودروی شخصی استفاده میکنند نیز مهم است زیرا ممکن است به هر دلیلی از وسایل مترو یا اتوبوس استفاده کنند. دسترسی داشتن به ایستگاه های حمل و نقل عمومی یک امتیاز مثبت برای خانه است.

خرید آپارتمان نوساز در تهران

خرید آپارتمان نوساز مانند هر چیز نو دیگری شور و حال دیگری دارد و اگر شما نیز جزو کسانی هستید که وقت و حوصله ی درگیر بودن با مشکلات ساخت و ساز بنا را ندارید و یا برای اولین بار میخواهید حس خانه دار شدن را تجربه کنید و یا به تازگی صاحب فرزند شده اید به شما خرید آپارتمان نوساز را پیشنهاد میکنیم. به دلیل پیشرفت های روزافزون شهر تهران و ساخت و سازهایی که در چند سال اخیر در این شهر انجام شده است آپارتمان های نوساز زیادی آماده ی فروش هستند و شما میتوانید بر اساس معیارهایی که در نظر دارید آپارتمان مورد نظر خود را خریداری کنید البته به شرطی که به توصیه هایی که در ادامه به شما خواهیم کرد توجه کنید.

شماره تماس
خرید آپارتمان نوساز در تهران

اولین نکته ای که برای خرید آپارتمان در تهران باید به آن توجه کنید شناخت کافی از سازنده ی بنا است، چون هر خریدار انتظار دارد که با توجه به هزینه ای که می کند خدمات بیشتری نیز دریافت کند.

اما بعضی از سازندگان به دلیل نداشتن وجدان کاری سازه های غیر اصولی را برای سود بیشتر آماده ی فروش میکنند بنابراین قبل از خرید آپارتمان در تهران بهتر است در مورد سازنده بنا تحقیق کنید.

 

بیشتر بخوانیم : اجاره آپارتمان شهرک غرب

سعی کنید قبل از خرید آپارتمان سازه هایی که توسط سازنده ی آپارتمان مد نظر شما ساخته شده اند را ببینید و از ساکنین آن ها در مورد رضایتشان از خانه بپرسید.

سعی کنید تنها به حرف های خود سازنده اکتفا نکنید و شخصا موقعیت آپارتمان را از لحاظ دسترسی ها و امکانات بررسی کنید.

در صورتی که قصد دارید آپارتمان را پیش خرید کنید به این نکات توجه کنید.

قبل از اقدام برای پیش خرید آپارتمان در تهران توصیه میکنیم با همسایگان صحبت کنید، اینگونه گفتگو ها به شما کمک میکند که مراقب نکاتی که باید هنگام قرارداد بستن به آن توجه شود باشید.

 

قبل از پیش خرید از سازنده بخواهید نقشه ها و طرح های آماده شده را به شما نشان دهد، هرچقدر که جزییات بیشتری در این نقشه ها آمده باشد متوجه خواهید شد که بنایی که در آینده قرار است ساخته شود چقدر به ایده آل های شما نزدیک است.

به دلیل مشکلات پیش رو سازندگان ممکن است نتوانند در موعد مقرر آپارتمان را به شما تحویل دهند، پس برنامه ریزی های خود را با در نظر گرفتن تاخیری که ممکن است به وجود بیاید انجام دهید.

در زمان نوشتن قرارداد تاکید کنید که بنا باید در موعد مقرر آماده ی تحویل باشد و در غیر این صورت سازنده باید به خسارت بپردازد.

 

خرید آپارتمان چندسال ساخت در تهران

یکی از مواردی که باید هنگام خرید آپارتمان به ان توجه کرد سن سازه است، البته این مورد نمی تواند تنها معیار خرید خانه باشد بلکه شما باید به عنوان خریدار شرایط زندگی، وضعیت مالی، امکان برگشت سرمایه، تعداد اعضای خانواده و همچنین هزینه های اضافه ای که ممکن است به وجود بیاید را در نظر بگیرید و با توجه به آن ها نسبت به خرید آپارتمان اقدام کنید. اگر به دنبال سرمایه گذاری قصد خرید خانه نوساز دارید ممکن است بعد از دو تا سه سال که برای فروش آن اقدام میکنید خانه ارزش نو بودن خود را از دست بدهد و بین آپارتمان نوساز و آپارتمان چند سال ساخت تفاوت زیادی وجود داشته باشد. با وجود تورم که امروزه گریبانگیر بازار خرید و فروش مسکن شده است قیمت خانه های ۵ ۶ سال یا ۱۵ ساله باهم تفاوت چندانی ندارند ولی ممکن است بتوان با تعمیر و بازسازی آن ها ارزش آن ها چندین برابر شده و سرمایه شما چندین برابر میشود.

خرید آپارتمان تا ۵۰۰ میلیون در تهران

اگر تا چندین سال گذشته به مشاور املاک سر میزدید و میگفتید تا ۵۰۰ میلیون سرمایه برای خرید خانه دارید گزینه های زیادی پیش روی شما قرار میگیرفت اما در حال حاضر و با وجود نوسانات قیمت پیدا کردن آپارتمان ۵۰۰ میلیونی کار چندان راحتی است اما ما در ادامه سعی میکنیم در این مورد شما را راهنمایی کنیم. اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که در حال حاضر با ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه نباید انتظار داشت که بتوان خانه ای با متراژ بالا خریداری کرد، خانه هایی که در تهران با این مقدار پول قابل خریداری هستند بین ۳۰ تا ۶۵ متر هستند. همچنین اکثر آپارتمان هایی که با این قیمت میتوان یافت بیش از ۱۰ سال از ساخت آن ها گذشته است و نمیتوان خانه نوساز با این قیمت خریداری کرد. حال ببینیم در کدام محله های شهر تهران میتوان با ۵۰۰ میلیون تومان آپارتمان خریداری کرد؛ با توجه به فایل های موجود در بنگاه ها میتوان در محله های شوش، شهرک ولیعصر، جوادیه، مشیریه، امیریه، آذری، نواب، پیروزی، بریانک، جیحون، مولوی، کمیل، امام خمینی و مالک اشتر میتوان آپارتمان با این قیمت پیدا کرد.
شماره تماس
خرید آپارتمان تا ۵۰۰ میلیون در تهران

بیشتر بخوانیم : اجاره آپارتمان در تهران

نرخ خرید آپارتمان در تهران

با اینکه نمیتوان نرخ خرید آپارتمان در کلان شهر تهران را تخمین زد اما میتوان عوامل تاثیر گذار بر قیمت خرید آپارتمان در این شهر را عنوان کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا با هم این فاکتورها را بررسی کنیم. به عنوان اولین فاکتور باید به سند دار بودن خانه اشاره کرد، همانطور که میدانید برخی از آپارتمان ها دارای قولنامه هستند و سند رسمی ندارند، آپارتمان های قولنامه دار نسبت به آپارتمان هایی که سند دارند قیمت کمتری دارند. دومین فاکتور برای قیمت گذاری متراژ آپارتمان است که بر اساس متر مربع اندازه گیری میشود و معمولا اولین سوالی که خریدار میپرسد در این زمینه است. موقعیت جغراقیایی آپارتمان دیگر عامل تاثیر گذار بر قیمت آن است، همچنین چشم انداز بنا نیز تاثیر گذار است. مصالح استفاده شده در ساخت آپارتمان هرچقدر با کیفیت تر باشند قیمت این سازه ها ها نیز افزایش خواهد یافت. به طور کلی معماری بنا، چه معماری خارجی و چه معماری داخلی نیز از فاکتورهای بسیار مهم در قیمت گذاری بنا است. هرچقدر معماری داخلی بنا زیباتر و شیک تر باشد و نمای خارجی آن چشم نواز تر باشد قیمت خرید آن نیز بالا می رود. وجود پارکینگ، چند بر بودن خانه، واحدهای موجود در آپارتمان و از همه مهم تر سن بنا دیگر عواملی هستند که بر اساس آن ها قیمت خرید آپارتمان در تهران تعیین میشود.

کلام آخر

امیدواریم خواندن این مطلب برای شما مفید بوده باشد، در پایان لازم میدانیم یکی از بهترین وبسایت های مشاور املاک را به شما معرفی کنیم، وبسایت املاک بازیار به نشانی www.amlakbazyar.com در زمینه ی خرید، فروش، رهن و اجاره به شما کمک خواهد کرد.

نمونه خدمات ارائه شده توسط املاک بازیار

سوالات متداول

اولین نکته ای که برای خرید آپارتمان در تهران باید به آن توجه کنید شناخت کافی از سازنده ی بنا است، چون هر خریدار انتظار دارد که با توجه به هزینه ای که میکند خدمات بیشتری نیز دریافت کند اما بعضی از سازندگان به دلیل نداشتن وجدان کاری سازه های غیر اصولی را برای سود بیشتر آماده ی فروش میکنند بنابراین قبل از خرید آپارتمان در تهران بهتر است در مورد سازنده بنا تحقیق کنید ….

یکی از مواردی که باید هنگام خرید آپارتمان به ان توجه کرد سن سازه است، البته این مورد نمی تواند تنها معیار خرید خانه باشد بلکه شما باید به عنوان خریدار شرایط زندگی، وضعیت مالی، امکان برگشت سرمایه، تعداد اعضای خانواده و همچنین هزینه های اضافه ای که ممکن است به وجود بیاید را در نظر بگیرید و با توجه به آن ها نسبت به خرید آپارتمان اقدام کنید…

با اینکه نمیتوان نرخ خرید آپارتمان در کلان شهر تهران را تخمین زد اما میتوان عوامل تاثیر گذار بر قیمت خرید آپارتمان در این شهر را عنوان کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا با هم این فاکتورها را بررسی کنیم. به عنوان اولین فاکتور باید به سند دار بودن خانه اشاره کرد، همانطور که میدانید برخی از آپارتمان ها دارای قولنامه هستند و سند رسمی ندارند، آپارتمان های قولنامه دار نسبت به آپارتمان هایی که سند دارند قیمت کمتری دارند.