خرید آپارتمان در سعادت آباد

در این مطلب میخواهیم در مورد خرید آپارتمان در سعادت آباد اطلاعات لازم را در اختیار خوانندگان عزیز قرار دهیم. اگر شما نیز جزو کسانی هستید که میخواهید در این محله آپارتمان خریداری کنید به نکته هایی که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم توجه داشته باشید. 

شماره تماس

محله ی سعادت آباد در منطقه دو شهرداری تهران واقع شده است، سعادت آباد از جمله محله های لوکس شمال تهران به شمار می آید که دارای بافت مدرن شهری است.

 موقعیت جغرافیایی آن این گونه است که از شمال به کوی فراز، از جنوب به شهرک غرب و از شرق به بزرگراه چمران، از شمال شرق به اوین، از شمال غرب به فرحزاد راه دارد.

 این محله به دلیل موقعیت بسیار عالی که دارد از محله های مرفه تهران شناخته شده است و همه ی افراد رویای خرید آپارتمان در سعادت آباد را در سر دارند. 

شاید برای شما نیز جالب باشد که داستان نامگذاری این محله را به شما بگوییم؛ سید ضیا الدین طباطبایی اولین شخصی است که زمین های این محله را در سال ۱۳۲۰ خریداری کرد و از اقوام و آشنایان خود که همگی سید بودند دعوت کرد که به این محله بیایند. 

نکات مربوط به خرید آپارتمان در سعادت آباد

بیشتر بخوانیم : اجاره خانه در تهران

در ادامه خواهیم خواند :

 

شغل اصلی مردم این منطقه در گذشته کشاورزی و پرورش خرگوش بود و پس از اینکه افراد دیگری نیز تصمیم گرفتند این محله را برای سکونت انتخاب کنند بسیار رونق گرفت، با گذشت زمان و به علت سادگی در بیان سادات آباد، نام این منطقه به سعادت آباد تبدیل شد. 

همانطور که گفتیم این محله دارای بافت مدرن است و ساختمان های قدیمی و کلنگی در آنجا به ندرت به چشم میخورد و اکثر ساختمان های ساخته شده در این منطقه از قدمت کمتر از ۲۰ سال برخوردار هستند.

کارشناسان ملکی بر سر این موضوع که نوع ساخت و ساز و کیفیت متریال آپارتمان ها در این منطقه متفاوت از سایر قسمت های شهر تهران است اتفاق نظر دارند، یکی از دلایل افزایش تقاضا برای خرید آپارتمان در سعادت آباد همین موضوع است.

از جمله ویژگی های محله سعادت آباد وجود خیابان های اصلی و فرعی با توجه به استانداردهای شهری است.

یکی از مهم ترین دلایلی که همه ی افراد دوست دارند روزی برسد که بتوانند در سعادت آباد ساکن شوند این است که این محله از هر لحاظ غنی است، وجود بوستان های آسمان، ژوراسیک، پرواز و وجود مراکز تجاری مشهور مثل اریکه ایرانیان و مجتمع هایی مثل مجتمع گلستان باعث شده است که سعادت آباد از لحاظ داشتن امکانات در سطح بسیار بالایی قرار داشته باشد و بعضی از افراد تمایل داشته باشند به صورت روزانه از این محله دیدن کنند، شاید یکی از دلایل شلوغ بودن این محله همین موضوع باشد.

وقتی میگوییم سعادت آباد از لحاظ امکانات و دسترسی ها غنی است منظور این است که نسبت به محله های مثل نیاوران و میرداماد به اتوبان های مهم تهران دسترسی دارد، بزرگراه های مهم و اصلی مثل چمران، نیایش، اشرفی اصفهانی، باکری، همت و تمام مسشیرهای شرق به غرب و یا شمال به جنوب به طور کامل این محله را پوشش میدهند.

وجود مراکز تفریحی- رفاهی مثل رستوران ها و بیمارستان ها در بلوار اصلی باعث شده که افراد بیش از پیش به این محله علاقمند شوند.
در مورد خیابان علامه که در این محله واقع است باید بگوییم که این خیابان به دلیل داشتن کوچه ها و فرعی های فراوان که برخی از آن ها مثل خیابان ۳۴ متری غربی با بوستان و مراکز خرید نسبت به نواحی همجوار، یکی از خیابان های دوست داشتنی این محله است.

از جمله بهترین و پر طرفدار ترین خیابان های این محله باید به خیابان مروارید اشاره کنیم، البته به دلیل وجود انواع دفاتر وکالت، مطب های پزشکی و دندان پزشکی و سالن های زیبایی این خیابان از جمله شلوغ ترین خیابان های سعادت آباد نیز هست، اما نمی توان از ساختمان های زیبا و گران قیمتی که باعث دو چندان شدن زیبایی این خیابان شده اند چشم پوشی کرد.

همانطور که گفتیم به دلیل شلوغی این خیابان وضعیت دسترسی، ترافیک و نبود جای پارک به خصوص در عصر و نزدیک به شب از جمله مشکلاتی است که در این خیابان وجود دارد.

حال که به خوبی با محله ی سعادت آباد آشنا شدیم و ویژگی های آن را بررسی کردیم بهتر است به ادامه ی مطلب در مورد خرید آپارتمان دربلوار دریا سعادت آباد بپردازیم. اگر ادامه ی مطلب برای شما جذاب است لطفا ما را تا پایان همراهی کنید.

خرید آپارتمان در بلوار دریا سعادت آباد​

خرید آپارتمان در بلوار دریا سعادت آباد

بلوار دریا از جمله مهم ترین بلوار های واقع شده در سعادت آباد است که از امتداد بلوار مدیریت شروع میشود و انتهای آن به خیابان محمد مهدی فرحزادی می رسد. این بلوار از لحاظ موقعیت جغرافیایی در پایین تر از بزرگراه نیایش قرار گرفته است. بلوار دریا مرز بین شهرک غرب و سعادت آباد است و این دو محله را از هم تفکیک میکند. اگر قصد سکونت در این بلوار را دارید لازم است ویژگی های این بلوار را بررسی کنیم؛ از جمله مهم ترین ویژگی های این بلوار دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی است. همچنین بافت فرهنگی این بلوار از لحاظ داشتن میزان آرامش محله، سطح فرهنگ اهالی، میزان جرم و جنایت و خشونت در سطح بسیار مناسبی قرار دارد.

بیشتر بخوانیم : خرید آپارتمان در تهران

امکانات رفاهی که در این بلوار شاهد آن هستیم وجود فروشگاه ها، بازار و مجتمع های تجاری بزرگ، سالن سینما، پارک ها شهربازی و بیمارستان ها هستیم. میزان ترافیک و شلوغی در این بلوار متوسط و رضایت بخش است. 

در ابتدای بلوار دریا پل مدیریت را میبینیم، این بلوار با بلوار فرهنگ، خیابان علامه طباطبایی جنوبی، خیابان سی و پنج متری سعادت آباد، خیابان شهید صراف ها، بلوار شهرداری (میدان کوثر)، بلوار شهید پاک نژاد و خیابان شهید محمد مهدی فرحزادی تقاطع هایی دارد که رفت و آمد در این محله را سهولت بخشیده است. 

از مهم ترین مکان های فرهنگی در سعادت آباد وجود دانشگاه امام جعفر صادق در جنوبی بلوار دریا و در مقابل خیابان علامه طباطبایی جنوبی است. 

اگر قصد خرید آپارتمان در بلوار دریا را دارید لازم است به شما بگوییم این بلوار از جمله مناطق بسیار خوب در این محله است و با توجه به تورم و گرانی های اخیر در بازار خرید و فروش مسکن، قیمت خرید آپارتمان در این بلوار مناسب تر از قسمت های دیگر است.

شماره تماس

خرید و فروش آپارتمان در سعادت آباد

همانطور که در ابتدا نیز گفتیم محله سعادت آباد به دلیل داشتن امکانات و دسترسی های زیاد از جمله محله های لوکس و گران قیمت شهر تهران است و برای خرید آپارتمان در سعادت آباد باید هزینه زیادی را در نظر داشته باشید زیرا قیمت هر متر مربع خانه در این محله از میانگین قیمت خرید خانه در تهران بیشتر است. بهتر است بگوییم قیمت خرید آپارتمان در سعادت آباد بیشتر از قیمت خرید آپارتمان در مناطق غربی تهران است. اگر شما جزو کسانی هستید که از لحاظ مالی مشکلی برای هزینه کردن برای خرید خانه ندارید و تنها میخواهید در محله ای مرفه و با امکانات کافی ساکن شوید چه محله ای بهتر از محله ی سعادت آباد که از هر لحاظ در بالاترین سطح قرار دارد. اگر بخواهیم باز هم در مورد دسترسی ها و امکانات این محله بگوییم باید به امکانات فرهنگی و مذهبی چون کتابخانه سعادت آباد، سرای محله سعادت آباد، نگارخانه سعادت آباد اشاره کنیم؛ همچنین اگر بخواهیم اماکن فرهنگی این محله را معرفی کنیم باید به مسجد الرسول (ص) که در میدان شهید تهرانی مقدم یا همان کاج سابق واقع شده است و مسجد الزهرا (س) که در شهرک آتی ساز واقع شده است اشاره کنیم. در مورد امکانات آموزشی این محله میتوانیم به پنج مهد کودک و پیش دبستانی، حدود ۲۵ مدرسه دوره دبستان و دبیرستان های دخترانه و پسرانه، یک هنرستان، دو مجتمع آموزشی به همراه مراکز آموزش عالی مجتمع فنی تهران به نشانی سعادت آباد، انتهای خیابان دوم، خیابان بهزاد شمالی و همچنین دانشگاه علمی و کاربردی گردشگری که در خیابان یکم این محله واقع شده است، اشاره کنیم.
خرید و فروش آپارتمان در سعادت آباد

بیشتر بخوانیم : ملک کنگی در سعادت آباد

تنها یک داروخانه در این محله وجود دارد و آن داروخانه خانه سلامت است، ۳ بیمارستان مهم شهید مدرس، پارسیان و عرفان نیز در این محله وجود دارند. وجود مراکز تفریحی، رفاهی و گردشگری بسیار زیاد از جمله بوستان سعادت آباد، بوستان آبشار، بوستان گلریز، بوستان شکوفه، بوستان صدف، بوستان سنگی، بوستان کوی فرهنگ، بوستان فرهنگ، بوستان لادن، بوستان گل آرا، بوستان شب بو، بوستان گل، بوستان صراف ها یا گل پر، بوستان کوثر، بوستان نیما، بوستان دریا، بوستان ساحل، بوستان پرستو، بوستان ایمان، بوستان معلم، بوستان پلیس، بوستان امام حسین (ع)، بوستان میثاق، بوستان آسمان ها، بوستان مولانا، بوستان گل گشت، بوستان آسمان و بوستان گلپاد باعث شده است تا وقتی که در این محله ساکن هستید حوصله تان سر نرود و همواره مکانی برای گردش و تفریح شما وجود داشته باشد. یکی از دلایلی که این منطقه همواره شلوغ است وجود همین بوستان ها و مراکز خرید و تفریحی است. در صورتی که قصد خرید داشته باشید این محله گزینه های زیادی مثل مجتمع تجاری علامه، مجتمع تجاری سروستان، پاساژ مادر، مرکز تجاری سهیل، مرکز تجاری ابریشم و مرکز تجاری کسری را پیش روی شما میگذارد تا بتوانید به راحتی در بهترین مراکز خرید، خرید هایتان را انجام دهید. در صورتی که قصد خرید آپارتمان در سعادت آباد را دارید لازم است با یک شماور املاک کاربلد و با تجربه مشورت کنید و از او بخواهید موردهای مناسب را به شما معرفی کند تا حدود قیمت خرید آپارتمان در سعادت آباد را به دست آورید.

خرید آپارتمان نوساز در سعادت آباد

یکی از شیرین ترین لحظات زندگی بی شک خرید آپارتمان نوساز و سکونت در آن است. خرید آپارتمان نوساز مزایای زیادی دارد؛ از جمله ویژگی های آپارتمان های نوساز این است که بر اساس امکانات و تجهیزات روز دنیا ساخته میشوند، همه ی اجزا و قسمت های آن نو است و نمای این نوع آپارتمان ها نیز نسبت به آپارتمان های قدیمی زیباتر است. اما مسئله ای که در مورد آپارتمان های نوساز وجود دارد این است که معمولا قیمت این نوع آپارتمان ها نسبت به خانه های چند سال ساخت و قدیمی بالاتر است و ممکن است همه توانایی خرید این نوع آپارتمان ها را نداشته باشند و از طرفی با گذشت چندین سال قیمت این نوع سازه ها مانند هر سازه ی دیگری افت خواهد کرد.
خرید آپارتمان نوساز در سعادت آباد​

قبل از خرید آپارتمان نوساز در سعادت آباد برنامه ریزی های لازم را انجام دهید و با یک مشاور املاک با تجربه مشورت کنید و سعی کنید چشم انداز ده ساله آینده زندگی خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن آپارتمانی خریداری کنید تا در سال های آینده نیز بتوانید با رفاه و آرامش در آن ساکن شوید و جوابگوی نیازتان باشد.

قبل از خرید آپارتمان نوساز ویژگی ها و امکانات داخل خانه، ویژگی های محله و منطقه را در نظر بگیرید، برای مثال شاید شما تصمیم داشته باشید برای چند سال آینده صاحب فرزند شوید، باید دید آیا این خانه امکانات لازم برای پذیرا بودن حداقل دو کودک را دارد یا خیر؟

سعی کنید سازنده آپارتمان نوساز را بشناسید و اگر این امکان فراهم شد از سازه های قبلی که توسط این سازنده ساخته شده است دیدن فرمایید و از کیفیت و امکانات سازه ها اطمینان حاصل کنید.

 با این کار تا حد زیادی میتوانید روی تصمیمی که برای خرید خانه گرفته اید مطمئن و مصمم شوید. هر چقد سازنده آپارتمان نوساز خوشنام و قوی باشد خیال شما از جانب خرید آپارتمان تان راحت تر خواهد بود زیرا این سازنده ها حتما یک تیم قوی را در کنار خود دارند و به کمک تجربه کاری که دارند میتوانند باعث آسایش و راحتی شما شوند. 

 
شماره تماس

در این مطلب سعی کردیم راهنمایی های لازم را در مورد خرید آپارتمان در سعادت آباد به شما بگوییم. امیدواریم خواندن این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید با خواندن این مطلب آپارتمان مورد نظر خود را در محله ی سعادت آباد خریداری کنید.

 در پایان مطلب لازم میدانیم یکی از بهترین وبسایت ها در زمینه ی مشاوره املاک را به شما معرفی کنیم و به شما بگوییم که اگر قصد خرید آپارتمان در سعادت آباد را دارید از مشاورین وب سایت مشاوره املاک بازیار کمک بگیرید.

 مشاورین املاک این مجموعه از با تجربه ترین و بهترین مشاورین هستند که میتوانند در زمینه یخرید و فروش و رهن و اجاره به شما کمک کنند. اگر قصد خرید، فروش یا رهن و اجاره ملک دارید، می‌توانید آگهی ملک خود را شامل آپارتمان مسکونی، تجاری یا اداری، نوساز یا کلنگی، مغازه، زمین و ویلا در وبسایت آژانس املاک بازیار به رایگان ثبت کنید.

نمونه خدمات ارائه شده توسط املاک بازیار

اگر قصد خرید آپارتمان در بلوار دریا را دارید لازم است به شما بگوییم این بلوار از جمله مناطق بسیار خوب در این محله است و با توجه به تورم و گرانی های اخیر در بازار خرید و فروش مسکن، قیمت خرید آپارتمان در این بلوار مناسب تر از قسمت های دیگر است.

 

اگر شما جزو کسانی هستید که از لحاظ مالی مشکلی برای هزینه کردن برای خرید خانه ندارید و تنها میخواهید در محله ای مرفه و با امکانات کافی ساکن شوید چه محله ای بهتر از محله ی سعادت آباد که از هر لحاظ در بالاترین سطح قرار دارد.

 

قبل از خرید آپارتمان نوساز در سعادت آباد برنامه ریزی های لازم را انجام دهید و با یک مشاور املاک با تجربه مشورت کنید و سعی کنید چشم انداز ده ساله آینده زندگی خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن آپارتمانی خریداری کنید تا در سال های آینده نیز بتوانید با رفاه و آرامش در آن ساکن شوید و جوابگوی نیازتان باشد.