اجاره آپارتمان در تهران

در این مطلب میخواهیم در مورد اجاره آپارتمان در تهران اطلاعات لازم را در اختیار مخاطبین عزیز قرار دهیم. برای کسب اطلاعات در این رابطه مقاله مورد نظز را مطالعه نمایید.

اجاره آپارتمان ۱۰۰ متری در تهرانتهران به عنوان پایتخت کشور، یکی از شهرهای بسیار مهم از لحاظ سیاسی و اقتصادی است که با داشتن امکانات رفاهی برای زندگی، موقعیت های فراوان برای اشتغال، تحصیل و کسب و کارهای نوین یکی از شهرهای مهاجر پذیر و پر جمعیت است.

به همین دلیل بازار خرید و فروش و اجاره املاک در این شهر پر رونق است، البته با افزایش قیمت در بازار مسکن امروزه کمتر شاهد خرید آپارتمان در شهر تهران هستیم به همین دلیل است که اجاره و یا رهن آپارتمان در این شهر افزایش یافته است.

اگر شما نیز قصد اجاره آپارتمان در شهر تهران را دارید بهتر است اطلاعات لازم در مورد منطقه های مختلف تهران، قیمت اجاره آپارتمان در محله های این شهر و ویژگی های یک خانه مناسب برای اجاره را کسب نمایید و پس از مشورت با یک مشاور املاک خوب برای اجاره آپارتمان در تهران اقدام کنید.

امیدواریم خواندن این مطلب در این زمینه برای شما مفید باشد، لطفا تا پایان مطلب را با ما همراه باشید.

در ادامه خواهیم خواند:

شماره تماس

نرخ اجاره آپارتمان در تهران

این روزها با افزایش قیمت های سر سام آور بازار مسکن در شهر تهران، خرید خانه تبدیل به یک رویا شده است و اکثر افراد به جای خرید خانه به سمت اجاره و رهن ملک روی آورده اند.

البته اجاره کردن آپارتمان در تهران نیز کار چندان آسانی به نظر نمی رسد زیرا باید قبل از اجاره یا رهن آپارتمان اطلاعات لازم در مورد منطقه های مختلف و محله های شهر تهران را به دست آورید و همچنین وقت زیادی را صرف پیدا کردن آپارتمان مناسب با قیمت معقول در این شهر کنید.

نرخ اجاره آپارتمان در تهران

 میزان توسعه یافتگی و موقعیت، شرایط آب و هوایی، قیمت منطقه، شرایط آب و هوایی و زیست محیطی از جمله عواملی است که بر قیمت اجاره آپارتمان در مناطق مختلف تهران تاثیر گذار است.

به همین دلیل است که میگوییم یافتن آپارتمان مناسب برای اجاره در این شهر کار چندان راحتی نیست زیرا اختلاف زیادی بین مناطق و محله های مختلف تهران وجود دارد.

البته امروزه به لطف دنیای اینترنت میتوان سریع تر به اطلاعات لازم در مورد قیمت ملک در تهران دست پیدا کرد. سایت های معتبری نیز برای مشاوره در زمینه ی املاک وجود دارند که با وجود آن ها راحت تر میتوان گزینه ی مناسب برای اجاره را پیدا کرد، در پایان مطلب در این مورد خواهیم گفت.

بیشتر بخوانیم : اجاره خانه در تهران

حال میخواهیم بدانیم نرخ اجاره آپارتمان در شهر تهران بر چه اساسی تعیین میشود؟ آیا این نرخ بر اساس فرمول خاصی تعیین میشود؟
به طور کلی نرخ اجاره آپارتمان در تهران بر اساس متراژ، عمر سازه، امکانات، عرف قیمت ناحیه ایی که آپارتمان در آن واقع شده است تعیین میشود اما یک فرمول وجود دارد که بر اساس آن میتوان قیمت اجاره بها را تخمین زد. رهن کامل یک آپارتمان بر اساس نوساز یا کهنه بودن آن مابین یک چهارم تا یک ششم کل مبلغ آن آپارتمان است، برای مثال اگر قیمت خرید آپارتمان ۱۰۰ میلیون باشد باید مبلغی بین ۲۰ تا ۲۵ و شاید هم بیشتر برای رهن کامل آن پرداخت، توافق بر سر قیمت باید بین مالک و مستاجر صورت گیرد.
حال میخواهیم بدانیم اجاره آپارتمان در تهران بر چه اساسی است؟
فرمولی که برای اجاره آپارتمان در نظر گرفته شده است به شرح زیر است: برای محاسبه نرخ اجاره آپارتمان باید مبلغ رهن کامل را در نظر بگیرید و به ازای هر یک میلیون پول رهن حدودا ۳۰ هزار تومان اجاره در نظر بگیرید، بر اساس مثال قبلی و با یک ضرب ساده میتوان گفت نرخ اجاره یک آپارتمان بدون در نظر گرفتن پول پیش ۷۵۰ هزار تومان است. لازم است این موضوع را نیز یادآوری کنیم که هزینه هایی مثل شارژ ماهیانه و سایر هزینه های مشترک جدا از مبلغ اجاره هستند و باید در مورد وضعیت پرداخت آن ها نیز سوال کنید، نکته ی دیگری که باید یاداوری کنیم این است که به دلیل نوسانات شدید قیمت بازار مسکن ممکن است اجاره بها همیشه بر اساس این فرمول محاسبه نشود و صابخانه مبلغی متفاوت از مبلغی که از محاسبه این فرمول تعیین میشود پیشنهاد کند، البته عرف قیمت منطقه مد نظر نیز عامل مهمی برای تعیین نرخ اجاره آپارتمان در تهران است. در این موقعیت شما باید بر اساس تحلیل سود و فایده این معامله تصمیم بگیرید، البته گاهی بهتر است به خاطر جزییات معامله را بر هم نزنید.
شماره تماس
رهن و اجاره آپارتمان در تهران

بیشتر بخوانیم : خرید آپارتمان در تهران

رهن و اجاره آپارتمان در تهران

قبل از اجاره و یا رهن آپارتمان در تهران بهتر است در مورد موضوعاتی مثل خانه مناسب برای اجاره با مناسب ترین قیمت، ویژگی های محله یا منطقه ای که قرار است در آنجا خانه اجاره کنید و همچنین نحوه بستن قرارداد اجاره خانه اطلاعات لازم را کسب نمایید زیرا همانطور که در ابتدا گفتیم یافتن مناسب ترین گزینه برای اجاره در تهران کار چندان آسانی نیست و این انتخاب برای افراد بی تجربه سخت تر خواهد بود پس بهتر است اطلاعات خود را در زمینه هایی که گفتیم بالا ببرید. اولین نکته ای که برای رهن و اجاره آپارتمان باید به آن توجه کرد ویژگی های خانه است، البته بدیهی است تا مدتی را در یک خانه سپری نکنید نمی توانید در مورد ویژگی های آن نظر دهید اما میتوانید با تحقیق در مورد منطقه ای که خانه در آن واقع شده است یا محله مورد نظر در مورد اجاره آپارتمان تصمیم بگیرید. توجه به نقشه ی ساختمان و پرداختن به جزییاتی مثل متراژ اتاق ها و آشپزخانه و همچنین تجهیزات آن ها، مساحت سالن اصلی، محل قرار گیری سرویس بهداشتی و… در تصمیم گیری نهایی به شما کمک خواهند کرد. اینکه موقعیت ساختمان باعث دسترسی داشتن به چه امکاناتی میشود نیز در اجاره و رهن آن مهم است، برای مثال بهتر است آپارتمان در موقعیتی قرار داشته باشد که بتوان به آسانی به باشگاه ها، مساجد، مدرسه، بازار و … دسترسی داشت. تعداد واحدها در مجمتع مسکونی نیست بسیار هم است، معمولا مجتمع های تک واحدی برای اجاره مناسب تر هستند زیرا زندگی در این آپارتمان ها آرامش بیشتری دارد، در مجمتع های چند واحدی همواره مشکلاتی بین مستاجرها وجود دارد.همچنین با بررسی وضعیت کنتورها در مورد نحوه ی تقسیم آن ها بین ساکنین توجه کنید.
اجاره آپارتمان 100 متری در تهران
اجاره آپارتمان مبله در تهران

بیشتر بخوانیم : ملک کنگی در سعادت آباد

اجاره آپارتمان ۱۰۰ متری در تهران

مثراژ آپارتمان از معیارهای مهم هنگام اجاره خانه است، ممکن است یک خانواده ی پرجمعیت به راحتی نتوانند درون یک آپارتمان نقلی با متراژ پایین زندگی کنند اما آپارتمان های با متراژ پایین برای زوج های جوان مناسب است. در دهه ی هفتاد به منظور ساماندهی به اوضاع مسکن برنامه ریزی هایی برای کاهش متراژ منازل و برای افزایش توان خرید خانواده ها انجام شد و امروز شاهد ساخت خانه هایی با ابعاد ۷۵ متری، ۱۰۰ متری و ۱۲۰ متری هستیم. همانطور که بارها اشاره کردیم نرخ اجاره و رهن آپارتمان در تهران در منطقه های مختلف بر اساس امکانات و رفاهی ساختمان، عمر سازه و متراژ با هم متفاوت هستند، اما میتوان گفت خانه های با متراژ ۱۰۰ متر بین خانواده ها به دلیل قیمت مناسبشان بسیار محبوب هستند. به دلیل نوسانات بازار نمی توان مبلغ مشخصی را برای اجاره آپارتمان ۱۰۰ متری در نظر گرفت.

بیشترین اجاره آپارتمان در تهران

کلان شهر تهران دارای منطقه های مختلفی است که از لحاظ شرایط آب و هوایی، موقعیت و دسترسی به امکانات و قیمت ملک با هم متفاوت هستند و انتخاب محل زندگی همواره دغدغه ی مهمی برای همه ما بوده است، در ادامه میخواهیم بدانیم کدام منطقه ها برای اجاره بهتر هستند، البته برای تصمیم گیری بهتر در این زمینه باید الویت های خود را برای اجاره آپارتمان در نظر داشته باشید، این الویت بندی در انتخاب محل زندگی به شما کمک خواهد کرد. گران ترین مناطق تهران منطقه های ۱. ۲ و ۳ هستند. منطقه ۱ از شمال به ارتفاعات دامنه جنوبی کوه البرز، از جنوب به بزرگراه چمران، از شرق به بزرگراه ارتش و از غرب به اراضی رودخانه درکه می رسد. محله های فرمانیه، قیطریه، زعفرانیه، الهیه، اقدسیه، نیاوران، محمودیه، کامرانیه، آجودانیه، صاحبقرانیه، سعدآباد، دارآباد و منظریه در منطقه یک قرار دارند. این محله ها به خاطر وجود خانه ها لوکس و گران قیمت، وجود مراکز تفریحی و فرهنگی و تجاری، فرهنگسرای نیاوران، نگارخانه جماران، کاخ نیاوران، کاخ سعد آباد و فرهنگسرای ملل باعث شده که این منطقه جزو گرانترین محله های تهران باشد. منطقه ۲ شهر تهران محدوده شمال شرقی میدان آزادی تا شمال غرب تهران، از جنوب به خیابان آزادی، از غرب تا بزرگراه اشرفی اصفهانی، و بزرگراه محمد علی جناح و از شرق تا بزرگراه شهید چمران را در بر میگیرد. محله های شهرک غرب، شهرآرا، آریاشهر، سعادت آباد،پونک، گیشا، ستارخان در منطقه ۲ قرار دارند و وجود مراکز تفریحی و فرهنگی مثل پارک ژوراسیک، پارک پرواز، برج میلاد، پارک شهرآرا، پارک گفتگو، پارک پردیسان باعث شده که این منطقه نیز جزو مناطق لوکس تهران به حساب بیاید. منطقه ۳ از جنوب تا اتوبان همت و بزرگراه رسالت، از غرب تا اتوبان چمران، از شرق تا خیابان پاسداران و قسمتی از خیابان شریعتی و شمال تا بزرگراه های مدرس، صدر و چمران گسترده شده است. محله های کاووسیه، احتشامیه، امانیه، جردن، قلهک، داوودیه، ونک، پاسداران، دروس، دیباجی، دولت، سیدخندان، ظفر، قلهک، میرداماد، ولیعصر در منطقه ۳ قرار دارند. این منطقه نیز با وجود پارک ارسباران، بوستان ملت، بوستان آب و آتش، بوستان طالقانی، مجموعه ورزشی انقلاب، مجموعه سینمایی پردیس ملت، ورزشگاه شهید کشوری و کتابخانه استاد شهریار دارای مراکز فرهنگی و تفریحی خوبی است. اگر میخواهید بدانید کدام منطقه در تهران برای سرمایه گذاری مناسب تر هستند ادامه مطلب را بخوانید.
شماره تماس

غرب تهران به دلیل بافت نوساز، ملک های کوچک، دسترسی خوب و نزدیکی به بزرگراه های اصلی مناسب برای کسب سود هستند.
این روزها ساخت و ساز و سرمایه گذاری در قسمتهای مرکزی شهر تهران که بافت قدیمی تری دارد رواج یافته است.
منطقه های ۴،۷،۸ نیز برای سرمایه گذاری مناسب هستند زیرا واحدهای نوسازی که در آنجا ساخته شده اند قیمت بسیار مناسبی دارند.
منطقه ۲۲ نیز که در حال حاضر در حال توسعه و پیشرفت است مناسب برای سرمایه گذاری است.

رهن و اجاره آپارتمان در تهران

منطقه های توسعه یافته از لحاظ وضعیت آموزش، مسکن، وضعیت اشتغال، تراکم جمعیت، محیط زیست و دسترسی به اطلاعات و اینترنت منطقه های ۱، ۲، ۳، ۵ و ۶ هستند.
اگر قصد اجاره آپارتمان در یک منطقه ی خوش آب و هوا را دارید توصیه میکنیم محله های ۱، ۳ و ۵ را انتخاب کنید،به خصوص منطقه ۳ که بسیار سرسبز و زیباست و از ویژگی های این منطقه داشتن باغ های سرسبز و محله های قدیمی و خاطره انگیز است. این مناطق آرام و دنج هستند و هوای بسیار مناسبی برای زندگی دارند. همچنین این منطقه کوچه ها و خیابان های عریض دارد.
اگر میخواهید آلوده ترین مناطق را نیز بشناسید باید بگوییم منطقه های ۱۵، ۲۰ و ۱۱ جزو این دسته هستند.
اگر به محله های قدیمی علاقه دارید پیشنهاد میکنیم محله های شمیرانات، شمیران، خیابان یوسف آباد، ده ونک و منیریه را انتخاب کنید.
بر اساس آمار و ارقام منطقه ۵ تهران به عنوان پر معامله ترین منطقه در پایتخت انتخاب شده است و پس از آن به ترتیب مناطق ۴، ۲، ۱۴، و ۱۵ بازار خرید و اجاره پر رونقی دارند.

اجاره آپارتمان مبله در تهران

این روزها اجاره آپارتمان مبله د
شهر تهران نسبت به گذشته رواج یافته است و دلیل آن نیز قیمت مناسب و به صرفه بودن این نوع اسکان در شهر تهران است.

همچنین با وجود هزینه های بسیار بالای حمل و نقل وسایل در شهر تهران و همچنین مشکلات و سختی های جابجایی، اجاره آپارتمان مبله در شهر تهران بهتر است.

اجاره آپارتمان مبله ازنظر امنیت نیز در سطح بالایی هستند زیرا پس از اجاره، کلیدهای خانه در اختیار مستاجر قرار می گیرد.
اگر به صورت دسته جمعی به تهران سفر میکنید اجاره آپارتمان مبله در تهران برایتان مناسب خواهد بود. شما میتوانید برای مدت دلخواه آپارتمان مبله اجاره کنید و در آن جا ساکن شوید.

کلام آخر

امیدواریم خواندن این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد در پایان میخواهیم یکی از بهترین وبسایت ها در زمینه ی مشاور املاک را به شما معرفی کنیم، مجموعه املاک بازیار در زمینه ی اجاره، فروش و رهن املاک به شما کمک خواهند کرد. اگر قصد خرید و فروش و یا اجاره ملک دارید برای ثبت آگهی و یا جستجو در محله ها و مناطق مختلف تهران به وبسایت املاک بازیار به نشانی www.amlakbazyar.com مراجعه کنید.

نمونه خدمات ارائه شده توسط املاک بازیار

سوالات متداول

اولین نکته ای که برای رهن و اجاره آپارتمان باید به آن توجه کرد ویژگی های خانه است، البته بدیهی است تا مدتی را در یک خانه سپری نکنید نمی توانید در مورد ویژگی های آن نظر دهید اما میتوانید با تحقیق در مورد منطقه ای که خانه در آن واقع شده است یا محله مورد نظر در مورد اجاره آپارتمان تصمیم بگیرید.

همانطور که بارها اشاره کردیم نرخ اجاره و رهن آپارتمان در تهران در منطقه های مختلف بر اساس امکانات و رفاهی ساختمان، عمر سازه و متراژ با هم متفاوت هستند، اما میتوان گفت خانه های با متراژ ۱۰۰ متر بین خانواده ها به دلیل قیمت مناسبشان بسیار محبوب هستند. به دلیل نوسانات بازار نمی توان مبلغ مشخصی را برای اجاره آپارتمان ۱۰۰ متری در نظر گرفت.

اجاره آپارتمان مبله ازنظر امنیت نیز در سطح بالایی هستند زیرا پس از اجاره، کلیدهای خانه در اختیار مستاجر قرار می گیرد